Blisko 90 nowych pracowników Kolportera

Blisko 90 nowych pracowników Kolportera

Opublikowany

Nowi pracownicy to przede wszystkim specjaliści, zajmujący się  obsługą dystrybucji prasy i obsługą klienta oraz przedstawiciele  handlowi.
– Stale rozwijamy swoje podstawowe obszary biznesowe, stąd stosunkowo  wysokie zatrudnienie specjalistów zajmujących się obsługą dostaw i  zwrotów czy pracowników bezpośrednio odpowiedzialnych za przygotowanie  dystrybucji prasy. Poszukujemy także cały czas kierowców i pracowników  magazynu. Jesteśmy firmą handlową, więc dobry przedstawiciel handlowy,  czy doradca klienta również może u nas zawsze znaleźć zatrudnienie –  mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.  – W sumie w 2016 roku  zatrudniliśmy 89 osób. Poza tym nawiązaliśmy współpracę z nowymi  Partnerami, którzy odpowiadają za prowadzenie naszych saloników i  salonów prasowych.
Partnerzy Kolportera  współpracują z firmą na zasadzie umowy ajencyjnej. Mają gwarantowane  stałe wynagrodzenie podstawowe oraz dodatkowy przychód, uzależniony od  wielkości obrotu, premię za realizacje celów handlowych, premię za  realizacje standardów sieci i liczne bonusy. W ubiegłym roku najwięcej  nowych Partnerów rozpoczęło działalność w województwach: śląskim,  mazowieckim i świętokrzyskim. Ponad 60 % stanowiły panie.
– W ubiegłym roku wprowadziliśmy szereg zmian w naszym Systemie  Partnerskim, tak aby maksymalnie ułatwić przyszłym Partnerom możliwość  rozpoczęcie współpracy. Zależy nam na osobach aktywnych, lubiących  kontakt z ludźmi, zainteresowanych rozwojem zawodowym. Przyszli  Partnerzy są przez nas szkoleni, zapewniamy im także opiekę naszych  menadżerów – mówi Dariusz Materek.
Kolporter zatrudnia w całym kraju ponad 1 100 pracowników i  współpracowników. W ramach Systemu Partnerskiego z firmą współpracuje  kilkaset osób.
W ubiegłym roku podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego Kolporter został uhonorowany tytułem Top Pracodawcy Polski Wschodniej. Ma również  na swoim koncie tytuły Solidnego Pracodawcy 2012 i Przyjaznego  Pracodawcy 2007. W zestawie 50 najbardziej pożądanych pracodawców w  Polsce w 2014 r., przygotowanym w oparciu o badanie prowadzone przez  studencką organizację AIESEC Polska, Kolporter znalazł się na 38  miejscu.

Udostępnij

Powiązane artykuły

Fundacja „Pomóżmy Marzeniom”. Niosą pomoc od ponad 10 lat

Fundacja „Pomóżmy Marzeniom” została założona przez Mirosławę i Krzysztofa Klickich ponad 10 lat temu. Rolą tej organizacji pożytku publicznego było i jest niesienie pomocy potrzebującym – przede wszystkim dzieciom. Działalność Fundacji wspierają – jako wolontariusze – pracownicy Kolportera, BC&O, Pretoriusa.