Miliony stron dokumentów w centrach wydruków Kolportera

Miliony stron dokumentów w centrach wydruków Kolportera

Opublikowany

Każdego dnia w centrach wydruków Kolportera w Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy drukowanych jest 120 tysięcy stron różnych dokumentów, niezbędnych w rozliczeniach z kontrahentami.

Każdego   dnia w centrach wydruków Kolportera w Warszawie, Katowicach i   Bydgoszczy drukowanych jest 120 tysięcy stron różnych dokumentów,   niezbędnych w rozliczeniach z kontrahentami.

Centra wydruków zostały otwarte pod koniec 2011 r. w oddziałach Kolportera w Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy – przejęły drukowanie dokumentów zwrotów, faktur i innych dokumentów przesyłanych do kontrahentów od wszystkich pozostałych Oddziałów Kolportera. Podstawowe dokumenty drukowane do 2011 r. na drukarkach igłowych zostały zastąpione przez dużo lepszej jakości dokumenty drukowane na drukarkach laserowych.

– Szybkość ich pracy pozwoliła skrócić czas wydruku każdego dokumentu o połowę – mówi Michał Zbytek, dyrektor Pionu Sprzedaży w Departamencie Dystrybucji Prasy Kolportera.

Dziennie centra wydruków drukują średnio 120 000 stron dokumentów. Przy uruchamianiu systemu każde centrum miało do dyspozycji 4 przemysłowe drukarki laserowe Konica.  W grudniu 2016 r. Kolporter przedłużył umowę z firmą Konica do 2021 r. Nastąpiła wymiana drukarek na nowe – Konica Minolta Bizhub 1100pro. Aby poprawić bezpieczeństwo wydruków, w każdym centrum znajduje się teraz 5 urządzeń.

Liczba stron wydruków
dziennie – 120 000
miesięcznie – 3 000 000
rocznie – 36 000 000
lata 2016-2021 – 180 000 000

18 kilometrów - taką wysokość osiągnęłyby wydrukowane w ciągu 5 lat dokumenty, gdyby je ułożyć jeden na drugim

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.